Как да направим икономичен ремонт на апартамент?

Икономичният ремонт на апартамент ще ви помогне да приведете къщата в ред и да избегнете неоправдани разходи.Ще се постараем в тази статия да ви представим основните етапи и елементи при цялостен или частичен ремонт на вашият апартамент.
Спестяването може да бъде оправдано и неразумно, за правилни спестявания:
– Създайте и следвайте работен план;
– Купувайте евтини, но надеждни материали;
– Част от работата се извършва от собственика.
Бюджетен план
Компетентен бюджетен план ще помогне за икономичен ремонт. Той ясно показва какви материали ще бъдат използвани за декорация, какво можете да направите сами и къде не можете без външни майстори.
След като изберете материалите, се обадете по телефона и се обадете в магазините, разликата в цената е 20-30%, което е прилично на фона на обема на покупките. Обаждането е необходимо и за поръчка на услуги – не всички майстори предлагат еднакви цени за услуги.
Важно е да отидете директно при изпълнителя на работата, а не до посредник, водещите въпроси ще ви помогнат да разграничите първия от втория, например какво е включено в подовата замазка?
Ламинат за икономичен ремонт
Сега, от горе до долу, нека преминем през ремонта, като изберем оптимални по отношение цена/качество/издръжливост материали за тавана, стените и пода.
Икономичен таван
Таваните в модерените апартаменти са:
– Гипсокартон;
– Конструкция с окачен таван и елементи;
– Опъванат таван;
– Рисувани с акрил.
Няма смисъл да навлизаме в дълбините на плюсовете и минусите, защото търсим икономичен вариант, без да избираме таван по броя на наградите.
Стените
Има много опции за довършване на стени, но малко са икономични. декорация на стена:
– Тапети (винил, флизелин, боядисване, комбинация),
— шпакловка, боядисване,
– тапицерия от плат
– ламперия,
– Декоративна мазилка,
– Рисуване и много други.
Най-евтиният вариант е тапетът , но не е нужно веднага да се отнасяте към тях с презрение, първият тапет беше подрязан с покоите на крале и търговци. Тапетът ви позволява да спестите два пъти – от цената на материала и от отказа от услугите на капитана (ние лепим сами). Създаването на резерв за спестявания за бъдещето ще позволи закупуването на тапети за боядисване – пребоядисването на стените винаги е по-евтино.
Комбинацията от тапети изглежда страхотно в стаята, за това долната част на стените е залепена с един материал, горната с друг. Обикновено тапетът е по-тъмен отдолу, по-светъл отгоре, на кръстовището е залепен фриз.
Ако стаята е малка, тогава в строителните хипермаркети има остатъци от скъпи тапети на 50% от цената, така че закупуването на 5-6 тръби не е фантастично.
Ако стените са криви, тогава първо се измазат. За това са необходими майстори, а от мазилка ще посъветваме:
– Варо-пясъчна смес с цимент (за твърда мазилка),
– Гипсова смес Rotband (за изравняване на видими неравности и ъгли).
Гипсокартонът се счита за алтернатива на мазилката, но той „изяжда“ място и не печели от цената.
Най-евтиният вариант за пода е линолеумът, най-практичният е ламинатът .
Ако сравним средния клас линолеум и ламинат, тогава дъските са с 20% по-скъпи, но издържат 40-50% по-дълго.
По-добре е да шлайфате и лакирате дървения под (само чрез майстора), но не препоръчваме килимни плочки и килим – това е колекция от микроби.
Източник: https://remontnapokrivibg.eu/